SNOMED CT informacinė sistema

Tinklaraštis: SNOMED CT integracija su Bahmni atvirojo kodo elektroninės medicinos įrašais suteikia daug privalumų mažai resursų turinčiose aplinkose

Per pastaruosius kelerius metus SNOMED International ėmėsi daugybės novatoriškų iniciatyvų ir bendradarbiavimų, kuriais siekiama humanitarinio tikslo – gerinti pacientų priežiūrą visame pasaulyje, didinant SNOMED CT pasiekiamumą ir naudingumą.

 

Vienas įdomiausių pastarojo meto pavyzdžių – mūsų dalyvavimas bendrame integracijos projekte su Bahmni Coalition. Tai organizacijų grupė, kuri naudoja ir prisideda prie Bahmni – atvirojo kodo ligoninės elektroninių medicininių įrašų sistemos – kūrimo ir diegimo.

 

Su daugiau nei 500 įdiegimų daugiau nei 50 šalių, Bahmni sukurtas naudoti ribotų išteklių sąlygomis, iš kurių daugelis yra ankstyvosiose skaitmeninės sveikatos transformacijos stadijose. Tai yra tinkamas sprendimas daugelyje Azijos ir Afrikos šalių ir strateginis turtas daugeliui didelių humanitarinių organizacijų.

 

Šiame tinklaraštyje Shelley Lipon, vyriausioji klientų vadovė, ir Nickas Egarhosas, pardavėjo įsitraukimo pasauliniu mastu vadovas ir ryšių su klientais vadovas Vidurio Rytuose ir Afrikoje, aptaria mūsų vaidmenį projekte ir jo teikiamas galimybes gerinant pacientų priežiūrą ribotų išteklių regionuose, kurie galbūt dar nepriėmė SNOMED CT. Jie taip pat pabrėžia SNOMED International naudą, bendrais bruožais apibūdina bendradarbiavimo procesą, kuris įgalino šią iniciatyvą, ir apibendrina tolesnius veiksmus.

 

 

K: Apie ką ši iniciatyva ir kodėl įsitraukė SNOMED International?

 

A: Ši iniciatyva apima kai kurios SNOMED CT klinikinės terminijos įtraukimą į Bahmni atvirojo kodo ligoninių informacinę sistemą ir elektroninius medicininos įrašus (electronic medical record). SNOMED International įsitraukė į šį darbą, nes tai suteikė mums puikią galimybę pagerinti klinikinių tyrimų standartus, duomenų kodavimą ir analizę taip, kad tai atitiktų mūsų viziją – užtikrinti geresnę pacientų priežiūrą visur, ne tik mūsų šalyse narėse.

 

Bahmni atvirojo kodo elektroniniai medicinos įrašai buvo pripažinti „Digital Public Good“, todėl ji įtraukta į daugybę atvirojo kodo skaitmeninių produktų katalogų, įskaitant DPGA Alliance registrą, UNDP Digital X ir Digital Impact Alliance (DIAL) sprendimų katalogą.

 

 

Per pastaruosius kelerius metus taip pat mes ėmėmės įvairių humanitarinių ir labdaringų partnerysčių, įskaitant Ejo sveikatos platformos, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas motinų ir vaikų sveikatai Ruandoje, kūrimą. Mūsų, kaip organizacijos, vizija yra plačiai įgalinti „vieną sveikatos kalbą“, o tokie projektai padeda tai įgyvendinti.

 

 

K: Kokie yra šios iniciatyvos tikslai?

 

A: Viso projekto tikslas yra suteikti elektroninės medicinos įrašus, ribotus išteklius turinčioms šalims ir organizacijoms, kad jos galėtų atlikti pagrindines funkcijas, tokias kaip pacientų registracija, susitikimai, diagnozės ir procedūrų registravimas, sąskaitų išrašymas ir kt. vienoje darnioje platformoje. SNOMED International tikslas buvo sukurti SNOMED CT modulį, kuris būtų integruotas su Bahmni elektroninės medicinos įrašais ir kad Bahmni atvirojo kodo elektroninės medicinos įrašų produktai ir jų vartojimas būtų prieinamas per standartizuotą klinikinę terminologiją. Tai leidžia gydytojams ir organizacijoms pradiniame skaitmeninės sveikatos brandos etape – fiksuoti duomenis naudojant laisvą tekstą, garso įrašus ar paprastus reikšmių sąrašus ir dar neįrašant SNOMED CT tiesiogiai į sveikatos įrašą – pereiti prie skaitmeninės sveikatos brandos modelio ir prie pradinio duomenų rinkimo ir paieškos etapo.

 

 

K: Kas dar dalyvauja šiame projekte?

 

A: Dirbame su partneriais, įskaitant vartotojus, kūrėjus ir diegėjais. Vienas iš partnerių yra pasaulinė technologijų konsultavimo įmonė „Thoughtworks“, kuri iš pradžių sukūrė elektroninės medicinos įrašus. Partnerių sąrašą galite rasti čia: https://www.bahmni.org/bahmni-coalition

 

 

K: Kokia nauda sveikatos priežiūros organizacijoms, pacientams ir paslaugų teikėjams?

 

A: Pacientai, kurių paslaugų teikėjai naudoja Bahmni elektroninės medicinos įrašus, patirs bendrą elektroninių medicinos įrašų teikiamą naudą. Jų duomenis galima standartizuoti, todėl jais lengviau keistis su kitais elektroninės medicinos įrašais ir ligoninių informacinėmis sistemomis, todėl pacientams nebereikia ieškoti ir nešiotis savo medicininių įrašų, įskaitant rentgeno ir kitų tyrimų rezultatų kopijų ir nuolat kartoti savo istorijos, bendraujant su įvairiais medicinos specialistais per visą savo gydymo laikotarpį.

 

Integruodami SNOMED CT, paslaugų teikėjai gali ieškoti ir išsaugoti diagnozes ir klinikinius duomenis, generuoti ataskaitas, kurti formas ir pasiekti klinikinių sprendimų palaikymo atvejus. Jie taip pat gali gauti įspėjimus, kai vaistų diagnozės sąveika yra kontraindikuotina.

 

Sveikatos priežiūros organizacijoms tai reiškia, kad jos gali tvarkyti paciento informaciją apie registraciją, priežiūrą, tyrimus ir sąskaitas. Sistemą paprasta naudoti po trumpų mokymų. Ją galima naudoti ligoninėje, nereikalaujant interneto prieigos, ir galima naudoti įvairiuose įrenginiuose, įskaitant planšetinius ir nešiojamuosius kompiuterius. Sistema yra modulinė, lanksti ir pritaikoma.

 

 

K: Kokie yra sekantys žingsniai?

 

A: Bahmni elektroninės medicinos įrašai buvo prieinami daugelį metų, tačiau dabartinis darbo etapas, kuris baigėsi 2023 m. pabaigoje, yra skirtas pagerinti klinikinių sprendimų palaikymo atvejus, susijusius su vaistų sąveika ir alergijomis. Tai taip pat pagerins HL7 FHIR suderinamumą, integraciją su SNOMED CT duomenų analizės įrankiu, įgalins PSO ICD-10 ataskaitas ir integraciją su nauju mikro FHIR terminologijos serveriu.

 

 

K: Su kokiais iššūkiais susidūrė organizacijos pradėdamos Bahmni projektą?

 

A: Akivaizdu, kad gali kilti didelių techninių iššūkių, ypač infrastruktūros požiūriu. Tai gali apimti viską nuo aparatinės įrangos ir tinklų, iki tinkamų korinio ryšio paslaugų trūkumo ar trūkinėjančių interneto paslaugų. Dėl to turėjome protingai valdyti projekto apimtį. Šiuo metu projektas yra nedidelės apimties terminologijos serveris, kurį galima paleisti mažai išteklių turinčioje aplinkoje.

 

 

K: Ar SNOMED International ko nors išmoko dalyvaudamas šioje iniciatyvoje, ką būtų galima pritaikyti būsimoms panašioms užduotims?

 

A: Finansavimo modeliai, skirti kurti sveikatos priežiūros produktus specialiai mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šalims, yra labai įvairūs ir gali apimti kelias šalis, turinčias savo unikalius įgaliojimus. Finansavimo partnerysčių paieška gali būti susijusi su ryšiais su organizacijomis, turinčiomis tinkamus sveikatos priežiūros finansavimo įgaliojimus šiuose regionuose, kai kuriuos iš jų mums pavyko sukurti įgyvendinant šį projektą.

 

Norėdami sužinoti daugiau, apsilankykite SNOMED  International Bahmni + SNOMED CT projekto svetainėje arba Bahmni projekto dokumentacijos puslapyje.