SNOMED CT informacinė sistema

Tinklaraštis: Atnaujintas alergijų, padidėjusio jautrumo ir netolerancijos įgyvendinimo vadovas palaiko nuoseklų SNOMED CT naudojimą

 

 

Šiame tinklaraštyje Ian Green, SNOMED International ryšių su klientais vadovas Europoje ir pasaulinio klinikinio įsitraukimo verslo vadovas ir Anne Randorff Højen, įgyvendinimo specialistė, aptaria atnaujintą alergijų, padidėjusio jautrumo ir netoleravimo įgyvendinimo vadovą, kurį sukūrė SNOMED International alergijų / padidėjusio jautrumo klinikinė referencinė grupė.

 

 

K: Kas yra alergijų / padidėjusio jautrumo klinikinė referencinė grupė (Clinical Reference Group, CRG)?

 

A: Ši CRG yra klinicistų praktikos bendruomenė, orientuota į alergijas / padidėjusį jautrumą ir netoleranciją, kurios nariai aptaria problemas ir daro įtaką SNOMED CT turinio kūrimui ir tobulinimui. Grupė taip pat prisideda prie išvestinių produktų kūrimo, kurie padės įgyvendinti alergijų / padidėjusio jautrumo ir netoleravimo ypatumus. Norėdami sužinoti daugiau apie šią grupę, galite apsilankyti šiame puslapyje.

 

 

K: Kodėl buvo sukurtas šis vadovas?

 

A: Vadovas buvo sukurtas siekiant nuosekliai skatinti sąveiką tarp sistemų ar diegimų, pateikiant aiškias gaires, kaip struktūrizuoti nepageidaujamo jautrumo duomenis kaip paciento elektroninio sveikatos įrašo dalį. Vadove gydytojams taip pat pateikiama metodo apžvalga, leidžianti tiksliai ir sąveikaujančiai įrašyti klinikines detales.

 

 

K: Kam skirtas šis vadovas?

 

A: Vadovas skirtas įvairiems profesionalams, dirbantiems šioje srityje, įskaitant SNOMED International narius, kurie siekia vienodos, aiškios ir geriausios praktikos dokumentuojant nepageidaujamą jautrumą ir supranta, kaip SNOMED CT gali būti taikomas šioje srityje. Jis taip pat skirtas gydytojams, norintiems suprasti, kaip SNOMED CT gali palaikyti klinikinius duomenų rinkimo ir gavimo poreikius alergijų, padidėjusio jautrumo ir netoleravimo srityse. Informacijos vadybininkai, norintys sužinoti, kaip SNOMED CT gali būti integruotas į sveikatos informacijos modelius alergijų, padidėjusio jautrumo ir netolerancijos srityse, siekiant palaikyti SNOMED CT diegimą ir pagerinti duomenų sąveiką. Taip pat vadovu gali naudotis programinės įrangos kūrėjai, norintys išmokti kaip integruoti SNOMED CT į programinę įrangą, naudojamą alergijų, padidėjusio jautrumo ir netoleravimo srityse.

 

 

K: Ką šis vadovas apima?

 

A: Vadovas yra rezultatas darbo, kurį 2014 m. pradėjo įgyvendinimo specialiųjų interesų grupė (Implementation Special Interest Group), o nuo 2020 m. tęsė SNOMED tarptautinė alergijų / padidėjusio jautrumo klinikinė referencinė grupė. Jame yra penki skyriai, kuriuose pateikiami pagrindiniai naudojimo atvejai, išsamiai paaiškinamas SNOMED CT naudojimo poreikis, supažindinama su HL7 FHIR diegimu duomenų mainams ir pateikiamos techninės bendro įgyvendinimo aplinkybės.

 

 

K: Kur galima rasti šį vadovą?

 

A: Vadovą galima rasti šiuo adresu snomed.org/allergy. Taip pat yra parengtas demonstracinis vadovo dokumentas, kuriame parodomi pagrindiniai vadovo įgyvendinimo principai. Demonstraciją galima rasti čia.