SNOMED CT informacinė sistema

SNOMED įvertina ir sveikina bendruomenės narius už viso gyvenimo nuopelnus ir meistriškumą

 

Pasibaigus 2023m. SNOMED International įvertina žmones už jų viso gyvenimo nuopelnus ir apdovanoja už meistriškumą.

 

SNOMED International neseniai apdovanojo du žmones už viso gyvenimo nuopelnus ir du už meistriškumą 2023 m. apdovanojimų ceremonijoje, vykusioje SNOMED CT Expo 2023 Atlantoje, GA. Buvo įvertinti Vivian Auld, Dr. Keith E Campbell, Pim Volkert ir W. Scott Campbell darbai.

 

Apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus suteikiamas asmenims už išskirtinį, ilgalaikį indėlį kuriant ir reklamuojant SNOMED CT bei bendrą pasaulio lyderystę terminologijos srityje. Meistriškumo apdovanojimas skiriamas už išskirtinį indėlį tobulinant SNOMED CT ir sėkmingą jo įgyvendinimą sveikatos ir socialinės apsaugos srityse.

 

 

Už viso gyvenimo nuopelnus apdovanota Vivian Auld

 

Pirmasis apdovanojimas šioje kategorijoje buvo įteiktas JAV nacionalinės medicinos bibliotekos vyresniajai sveikatos duomenų standartų specialistei (išėjusiai į pensiją) Vivian Auld. Vivian, kuri nuo 1990-ųjų pradžios dirbo ties JAV federaline elektroninių sveikatos įrašų terminų standartų strategija, beveik tris dešimtmečius dirbo JAV nacionalinėje medicinos bibliotekoje, kur daugiausia dėmesio skyrė suderinamų sveikatos informacinių technologijų infrastruktūros įgyvendinimui visoje šalyje, siekdama pagerinti bendrą sveikatos priežiūros kokybę ir efektyvumą. Ji taip pat buvo aktyvi komandos, kuri paskatino SNOMED CT įtraukimą ir pripažinimą JAV sveikatos duomenų politikoje, narė ir dalyvavo diskusijose apie pasaulinį SNOMED CT pritaikymą. Vivian buvo ir tebėra visų SNOMED International narių lygių teisių gynėja, nepaisant šalies dydžio ar turto, ir yra SNOMED CT priėmimo ir įgyvendinimo ambasadorė.

 

 

Už viso gyvenimo nuopelnus apdovanotas Dr. Keith E Campbell

 

Antrasis apdovanojimas šioje kategorijoje atiteko Dr. Keith E. Campbell, medicinos mokslų daktarui, JAV maisto ir vaistų administracijos sisteminio suderinimo ir sąveikos tobulinimo laboratoriniams duomenims programos direktoriui. Keith buvo pagrindinis pradinės SNOMED CT dizaino komandos narys, sukurtos 1999 m. po Amerikos patologų koledžo ir JK NHS susitarimo sujungti SNOMED RT su NHS klinikinių sąlygų 3 versija.  Būdamas SNOMED International pradinės redakcinės kolegijos narys, Keith tęsė savo indėlį SNOMED techninio dizaino komandoje, kuri sukūrė originalų platinimo formatą ir jo evoliuciją į RF2, įskaitant nuorodų rinkinio mechanizmą, kuris šiandien leidžia gražiai SNOMED CT palaikyti platesnius naudojimo atvejus ir išplėtimo reikalavimus.

 

 

Už meistriškumą apdovanotas Pim Volkert

 

Klinikinių duomenų architektūros koordinatorius (buvęs Nyderlandų nacionalinio SNOMED CT valdymo centro vadovas) Pim Volkert, ilgametis SNOMED CT ambasadorius ir varomoji jėga Nyderlanduose, taip pat paskatino SNOMED CT vertimą į olandų kalbą. Dėl visų šių pastangų Nyderlandai pasirinko SNOMED CT kaip pageidaujamą terminologiją. Pim taip pat yra sveikatos tyrimų infrastruktūros iniciatyvos (Health-RI), Nyderlandų nacionalinės programos, skirtos sukurti nacionalinę ir integruotą sveikatos duomenų infrastruktūrą moksliniams tyrimams ir inovacijoms, klinikinių duomenų koordinatorius.

 

 

Už meistriškumą apdovanotas W. Scott Campbell

 

W. Scott Campbell, Nebraskos universiteto medicinos centro docentas, buvo nominuotas už darbą diegiant elektronines sveikatos įrašų sistemas ambulatorinės sveikatos priežiūros praktikoje ir jo, kaip terminologo ir įgyvendinimo specialisto, lyderystės gebėjimus, suburiant, ugdant ir vadovaujant didelei patologų, terminologų ir kitų specialistų grupei.

 

 

 

 

 

„SNOMED International apdovanojimų renginys, kuriame mes įvertiname ir sveikiname tuos SNOMED CT bendruomenės narius, kurie puikiai prisidėjo prie klinikinės terminologijos kūrimo ir diegimo, visada yra vienas didžiausių mūsų kasmetinės parodos akcentų“, – sako SNOMED International generalinis direktorius Don Sweet. „Nors visada yra daug vertų pretendentų, sveikiname šiais metais išrinktus keturis, kurių kiekvienas reikšmingai prisidėjo prie nuolatinės SNOMED CT plėtros ir sėkmės visame pasaulyje.“