SNOMED CT informacinė sistema

SNOMED International ir Bahmni Coalition siekia aprūpinti atvirojo kodo elektroninės medicinos įrašus SNOMED CT klinikine terminologija skirta mažai išteklių turintiems ir skaitmeniniu būdu besivystantiems regionams

 

 

SNOMED International ir Bahmni Coalition su entuziazmu praneša apie bendrą projektą, kurio tikslas yra sukurti SNOMED CT modulį, skirtą integracijai su Bahmni atviro kodo elektroniniais medicinos įrašais (Electronic medical record).

 

SNOMED International vizija, kuria siekiama pagerinti pacientų ir visuomenės sveikatą visame pasaulyje, puikiai sutampa su šia iniciatyva, kuri turi potencialo pagerinti sveikatos priežiūrą skaitmeniškai tik besivystančiuose ir ribotus išteklius turinčiuose regionuose.

 

Numatoma, kad Bahmni + SNOMED CT projektas bus paleistas metų pabaigoje. Šis projektas sukurs SNOMED CT modulį, skirtą integracijai su Bahmni atviro kodo elektroniniais medicinos įrašais, siekiant pateikti struktūrizuotą terminologiją skaitmeniškai tik besivystančioms rinkoms. Šis modulis demonstruos, kaip SNOMED CT standartizuoti klinikiniai terminai gali būti naudojami atviro kodo elektroniniuose medicinos įrašuose, kad būtų užtikrinta struktūrizuota prasmė klinikinei informacijai, kuri padėtų informacijos mainams tarp sveikatos priežiūros sistemų.

 

Apie Bahmni

 

Bahmni, pripažinta Digital Public Good, yra sukurta naudojant atvirų medicininių įrašų sistemos (OpenMRS) platformą. Tai yra atviro kodo elektroninių medicinos įrašų (paciento sveikatos įrašo skaitmeninė versija) ir ligoninės informacijos sistema, kuri apjungia ir pagerina egzistuojančius atviro kodo produktus viename sprendime.

 

Sukurta pasaulinės technologijų konsultacijos įmonės Thoughtworks, Bahmni apjungia esmines funkcijas, tokias kaip pacientų registravimas, vizitai, diagnozių ir procedūrų įrašymas, apskaita, laboratorijos, vaistinės ir daug kitų, viename sprendime. Turint daugiau nei 500 įgyvendinimų daugiau nei 50 šalyse, Bahmni yra sukurtas naudojimui regionuose turinčiuose ribotus išteklius, daugelis iš jų yra ankstyvose skaitmeninio sveikatos transformacijos stadijose. Tai yra pirminis sprendimas daugelyje Azijos ir Afrikos šalių bei strateginė vertybė daugeliui didelių humanitarinių organizacijų.

 

 

Apie projektą

 

Integracija leis organizacijoms naudoti SNOMED CT kartu su SNOMED CT terminų serveriu savo sveikatos įstaigose, kad būtų užfiksuojamos diagnozės ir klinikiniai duomenys. Vartotojai galės ieškoti ir saugoti diagnozes, gauti pranešimus, kai vaisto-diagnozės sąveika yra kontraindikuota, generuoti diagnozės ataskaitas ir kurti formas. Integruojant SNOMED CT, pacientų atsakymai gali būti standartizuoti ir todėl lengviau mainomi su kitais elektroninės medicinos įrašais.

 

Ši iniciatyva, kurios tikslas – sudaryti sąlygas visiems keistis informacija apie sveikatą ir ją analizuoti, suteikia SNOMED International galimybę įgyvendinti savo humanitarinius tikslus: išplėsti prieigą prie klinikinės terminologijos, sumažinti kliūtis SNOMED CT priėmimui ir padėti vyriausybėms bei šalims geriau suprasti, kaip tobulinti esamas skaitmenines sistemas, kad jos atspindėtų SNOMED CT pranašumas.

 

Iniciatyva, kuri taip pat leis pristatyti diegimą ir parodyti didelę terminologijos naudą, yra SNOMED International įsipareigojimas atleisti nuo mokesčių ne pelno siekiančias organizacijas, naudojančias SNOMED CT nekomerciniais tikslais, pavyzdys, siekiant pagerinti žmonių, gyvenančių ribotus išteklius turinčiose šalyse, ankstyvose skaitmeninės sveikatos transformacijos stadijose. Tai taip pat parodo organizacijos įsipareigojimą integruotis su kitais sveikatos duomenų standartais, siekiant supaprastinti ataskaitų teikimą kitoms pasaulinėms organizacijoms, tokioms kaip Pasaulio sveikatos organizacija.

 

„Labai džiaugiamės, kad šis projektas vystosi ir įgauna formą“, – sakė SNOMED International generalinis direktorius Don Sweete. „Kaip organizacijai, kurios misija yra padėti žmonijos sveikatai, mums didelė garbė prisidėti prie šio tarptautinio bendradarbiavimo ir būti iniciatyvos dalimi, kuri turės teigiamą poveikį pacientams ir sveikatos priežiūros organizacijoms regionuose, kuriuose labiausiai to reikia“.

 

 

Iniciatyvos nauda

 

Ši iniciatyva ne tik suteikia prieigą prie standartizuotų ir tikslių klinikinių duomenų ir klinikinių sprendimų, bet ir remia geresnės sveikatos priežiūros politikos ir visuomenės sveikatos iniciatyvų kūrimą. SNOMED CT priėmusios beveik 50 šalių, turinčių narystę, ir tūkstančiai licencijos naudotojų šalyse, kurios nėra šalys narės, palengvina modulio panaudojimą visame pasaulyje ir sveikatos duomenų mainus tarp valstybių, dar plečiant iniciatyvos naudingumą.

 

 

Tolesni žingsniai

 

Modulio pristatymas 2023 m. pabaigoje pagerins klinikinių sprendimų paramos naudojimo atvejus, susijusius su vaistų sąveika ir alergijomis. Taip pat dėmesys bus skiriamas patobulintam HL7 FHIR suderinamumui, integracijai su SNOMED CT duomenų analizės įrankiu, PSO ICD-10 ataskaitų įgalinimui ir integracijai su nauju mikro FHIR terminologijos serveriu.

 

Norėdami sužinoti daugiau apie šią iniciatyvą, apsilankykite projekto svetainėje.