SNOMED CT informacinė sistema

Regenstrief ir SNOMED International bendradarbiavimas, siekiant susieti LOINC ir SNOMED CT

 

 

Pradinis standartizuotos terminologijos iniciatyvos dėmesys skiriamas laboratoriniams terminams

 

 

Indianapolis (JAV) ir Londonas (JK) siekia palengvinti platesnę sveikatos duomenų sąveiką visame pasaulyje, tai pagerintų sveikatos priežiūros paslaugų teikimą. Šiuo tikslu LOINC ir SNOMED International pradėjo kurti LOINC ontologiją:  LOINC ir SNOMED CT sąveikos sprendimas.

 

LOINC ontologija palaiko paslaugų teikėjus ir vartotojus, kurie sveikatos informacinėse sistemose diegia skirtingus SNOMED CT ir LOINC derinius ir leidžia jiems įgyvendinti klinikinius ir reguliacinius reikalavimus viename sprendime. Susieti vienas su kitu, SNOMED CT suteikia apskaičiavimo sistemas, o LOINC pateikia laboratorijų ir patologijos turinį suprantamu formatu šalims, kurios šiuo metu nenaudoja LOINC.

 

Ši standartizuota terminologijos iniciatyva, palengvina keitimąsi sveikatos informacija, suteikia naujų galimybių plėsti LOINC ir SNOMED CT pritaikymą ir pastebimai pagerina dviejų standartų tarpusavio sąveiką.

 

LOINC ontologija visiškai priklauso Regenstrief institutui. Ji bus prieinama nemokamai su esama LOINC nemokama licencija. SNOMED International nariai ir vartotojai galės dirbti su LOINC tuo pačiu formatu, kurį jau naudoja SNOMED CT.

 

Kiekviena organizacija išlaiko atitinkamo standarto redakcinę kontrolę.

 

Iki šiol daugiau nei 24 000 LOINC terminų įtraukta į LOINC ontologijos peržiūrą, kuri bus paskelbta paskutinį 2023 kalendorinių metų ketvirtį peržiūrai ir grįžtamajam ryšiui.

 

„LOINC ontologija tai LOINC ir SNOMED CT sąveikos sprendimas, kuris yra naujas ir transformuojantis, teikiant klinikinio stebėjimo turinį integruotu formatu ir pagreitinant sąveiką bei padedant suinteresuotosioms šalims įgyvendinti klinikinius, reguliacinius ir administracinius reikalavimus“, – teigė Marjorie Rallins, DPM, M.S. LOINC ir sveikatos duomenų standartų Regenstrief vykdomasis direktorius.

 

LOINC išsišifruoja kaip loginių stebėjimo identifikatorių pavadinimai ir kodai (Logical Observation Identifiers Names and Codes). LOINC yra pasaulinis standartas, naudojamas 193 šalyse ir pasiekiamas 20 kalbų, skirtas nustatyti sveikatos matavimus, stebėjimus ir dokumentus, leidžiančius identifikuoti, keistis ir rinkti duomenis visose sveikatos sistemose. Sistema, sukurta ir prižiūrima Regenstrief instituto, vartotojams yra nemokama.

 

„Abi komandos reikšmingai prisidėjo, kad sukurtų LOINC ontologijos sistemą“,  – dalijosi SNOMED International generalinis direktorius Don Sweete. Sweete toliau paaiškino: „Tai yra puikus pavyzdys, kaip mes panaudodami savo abipusę patirtį galime siekti bendro tikslo, diegėjų sąveikos visame pasaulyje.“

 

Abi organizacijos 2022 m. pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuris padėjo pagrindą sukurti SNOMED CT ir LOINC plėtinį. Abiejų prie plėtimo dirbančių organizacijų komandos susitiks būsimoje LOINC konferencijoje ir SNOMED CT Expo parodoje, renginiai vyks Atlantoje, Džordžijos valstijoje.

 

2022 m. susitarimas pratęsė santykius, pradėtus 2013 m. Šis susitarimas susiejo SNOMED klinikinę semantiką su LOINC stebėjimo koncepcijomis, leidžiančiomis identifikuoti, keistis ir rinkti duomenis visose sveikatos sistemose. COVID-19 pandemija pabrėžė suderintų standartų svarbą sveikatos duomenų sąveikai palaikyti.

 

Šaltiniai: