SNOMED CT informacinė sistema

Naujasis SNOMED CT paieškos įrankis

 

Text-search_2 (1)

 

 

SNOMED International neseniai pristatė SNOMED CT paieškos įrankį, skirtą padėti ne SNOMED CT naudotojams. SNOMED International vyriausiasis informacijos pareigūnas Rory Davidson paaiškina, kas yra įrankis, kam jis skirtas ir kaip juo naudotis.

 

 

Kas yra SNOMED CT sąvokos paieškos įrankis?

 

 

SNOMED CT paieškos įrankis iš esmės yra įrankis, leidžiantis žmonėms greičiausiai ir efektyviausiai rasti su kodu susijusią sąvoką. Tai yra labai greita ir lengvai suprantama priemonė žmonėms, kurie nėra SNOMED CT ekspertai, kurie tiesiog nori sužinoti, koks yra gautas kodas ir ką jis nurodo.

 

 

 

Vienas iš tikrai džiuginančių dalykų yra tai, kad šiuo metu SNOMED International naršyklėje esančius plėtinius apima paieškos įrankis. Jis apima visus plėtinius ir leidimus, ne tik tarptautinį leidimą, todėl nesvarbu, ar esate iš Kanados, JAV, Belgijos, Norvegijos ar bet kurios kitos vietos, bus parodyta sąvoka ir iš kur ji kilusi,  ir pateikti vertimai, jei reikia / yra.

 

 

 

Kodėl jis buvo sukurtas? O ką žmonės veikė iki šiol?

 

 

Buvo dvi priežastys sukurti šį įrankį. Pirmoji buvo ta, kad žmonės paprastai naudoja SNOMED CT naršyklę ieškodami tokio tipo informacijos, ir nors naršyklė yra labai populiari ir plačiai naudojama visame pasaulyje, tai nebūtinai yra lengviausias būdas naujokams rasti ieškomą informaciją. SNOMED CT naršyklė yra šiek tiek bauginanti visiems, kurie pradeda naudoti SNOMED CT, todėl sukūrėme šį paprastą koncepcijos paieškos įrankį. Tai leidžia bet kam pamatyti hierarchijos taksonomiją ir visą su sąvoką susijusią informaciją.

 

 

 

Kita priežastis buvo ta, kad iš diskusijų su daugeliu Europos Sąjungos šalių sužinojome apie iššūkius, su kuriais jos susiduria dalindamosi duomenimis tarpvalstybiniu mastu, ir, nors yra nemažai ES šalių, kurios yra SNOMED International narės, kai kurios vis dar nėra, o licencijavimas gali būti sudėtingas naršyti dalijantis duomenimis. Mes norime pasakyti, kad jei esate, tarkime, Latvijoje ir gavote paciento įrašą iš Estijos ir jame yra SNOMED CT kodas, turėtų būti galima greitai sužinoti, kas tai yra, kadangi kodas tai nurodo. Tai galima padaryti naudojant svetainę arba FHIR API, todėl ji yra atvira visiems, neturėdami SNOMED CT licencijos arba visiškai neįdiegę SNOMED savo sistemoje.

 

 

 

Kam šis įrankis bus naudingas?

 

 

Manau, kad tai yra priemonė žmonėms, kurie nenaudoja SNOMED CT. SNOMED CT vartotojai naudoja savo sistemas arba SNOMED naršyklę, tačiau dažnai pasitaiko, kad vienas gydytojas ar sveikatos priežiūros specialistas gavo kodą arba matė jį paciento įraše ir nesupranta, kas tai yra. Sąvokų paieškos įrankis išsprendžia šią problemą.

 

 

 

Kaip jį naudoti?

 

 

Tai pagrįsta paieškos įrankiu. Tiesiog įveskite kodą ir iškart gausite rezultatus. Iš ten galite pereiti į SNOMED CT naršyklę, nes įrankyje yra nuorodų į ją, tačiau ji skirta kaip vieno lango principas.

 

 

 

Ar galėtumėte naudoti „Google“, kad gautumėte tuos pačius rezultatus?

 

 

Kai kurių kodų atveju „Google“ paieškoje sugrąžinami tam tikri SNOMED CT rezultatai, bet ne tiksli informacija – gausite nuorodas į puslapį, kuriame minimas tas sąvokos ID, arba kartais pateikiamos nuorodos į telefono numerius, kurie atitinka kodą, todėl tai gali būti šiek tiek painu.

 

 

 

Kokia technologija veikia šis įrankis?

 

 

Jį valdo SNOMED International Snowstorm FHIR terminologijos serveris, todėl vartotojai taip pat gali naudoti FHIR su FHIR terminologijos paslaugomis, kad pasiektų informaciją. Tai labai greita ir paprasta naudoti priemonė.

 

 

 

Ar tai kažkas, ką būtų galima naudoti visame pasaulyje?

 

 

Taip – Europa yra geras pavyzdys, nes yra daug su tarpvalstybine sveikatos priežiūra susijusios veiklos ir Europoje yra daug šalių, naudojančių SNOMED CT, todėl labiau tikėtina, kad kas nors gaus paciento įrašą su SNOMED CT duomenimis Europos šalyje. Tačiau visame pasaulyje nėra jokių apribojimų. Galite pastebėti, kad jis naudojamas ir tokiose šalyse kaip Malaizija ir Tailandas, kur yra SNOMED CT vartotojų.

 

 

 

Kur žmonės gali rasti sąvokų paieškos įrankį?

 

 

Galite apsilankyti šiuo URL adresu: https://lookup.snomedtools.org/ Tai atrodo panašiai kaip „Google“ paieškos puslapis, bet perkelia jus tiesiai į sąvoką.