SNOMED CT informacinė sistema

Nauja SNOMED International narė – Indonezija

 

 

 

SNOMED International ir Indonezijos sveikatos apsaugos ministerija su džiaugsmu praneša, kad Indonezija prisijungė prie SNOMED CT pasaulinės bendruomenės.  

 

 

 

Indonezija prisijungė prie SNOMED International 2022 m. pabaigoje ir tapo naujausia nare iš  Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono. Indonezija yra transkontinentinė šalis, dalis jos teritorijos yra Pietryčių Azijoje ir Vakarų Okeanijoje, o kita dalis tarp Indijos ir Ramiojo vandenyno. Indonezijai priklauso daugiau nei 17 000 salų.

 

 

 

Indonezijos sveikatos ministerija vadovaujasi vizija siekti ,,Nepriklausomos, Teisingos ir Sveikos visuomenės“ savo gyventojams, kurių šiuo metu yra virš 270 mln. 2022 m. liepos mėnesį Indonezijos sveikatos apsaugos ministerija įkūrė SATUSEHAT (Indonezijos sveikatos paslaugų) platformą, kuri padeda įgyvendinti šalies sveikatos technologijos strategiją. SATUSEHAT platforma yra duomenų ryšio, analizės ir paslaugų platforma, skirta padėti programų integracijai sveikatos įstaigose.

 

 

 

Šioje kelionėje SNOMED CT palaikys Indonezijos skaitmeninės sveikatos transformacijos prioritetus, susijusius su duomenų integracija, programų supaprastinimu ir inovacijų ekosistemos kūrimu, pradedant nuo apytiksliai 8 000 sveikatos priežiūros įstaigų, kuriose bus įgyvendinti pradiniai įdiegimo darbai. Naudojant SNOMED CT, sveikatos ministerija sieks integruoti ir standartizuoti sveikatos duomenis ir jų mainus.

 

 

 

,,Sveikatos ministerija įsipareigojusi kurti sveikatos politiką, naudodama duomenimis pagrįstus įrodymus. Turint daugybę jau veikiančių programų, turime didžiulį kiekį sveikatos duomenų ir informacijos, kurie bus standartizuoti ir integruoti per SATUSEHAT platformą“, – teigia Setiaji, Skaitmeninės Transformacijos Biuro vadovas, Indonezijos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

 

 

 

„Esant reikšmingam progresui, Indonezija spręs sveikatos sistemos transformaciją iš nacionalinės sveikatos duomenų perspektyvos, skirdama ypatingą dėmesį jos poveikiui Indonezijos pacientų priežiūros programoms ir platformoms“, – sako Donas Sweete, SNOMED International generalinis direktorius. ,,Kadangi sveikatos apsaugos ministerija stengiasi įgyvendinti savo veiklos planą, narystė SNOMED International suteiks konkrečius SNOMED CT produktus, paslaugas ir išteklius, kuriuos Indonezija galės panaudoti. Mes nuoširdžiai siekiame bendradarbiauti su Indonezija, kad išnaudotume geriausias galimybes, kaip SNOMED CT gali padėti siekti efektyvesnių nacionalinių sveikatos duomenų mainų.“

 

 

 

Indonezijos narystė 48 narių iš viso pasaulio bendruomenėje apima jų įnašą, valdymą ir naudojimąsi su SNOMED CT ir SNOMED International susijusiais produktais bei paslaugomis. Narystė taip pat apima dalyvavimą Bendrojoje Asamblėjoje, kuri yra svarbus valdymo organas, jos metu tvirtinama organizacijos strategija bei biudžetas.

 

 

 

Daugiau galima sužinoti apie Indonezijos Sveikatos ministeriją. Norėdami daugiau sužinoti apie SNOMED CT ir organizacijos išteklius, suinteresuotas šalis bei teikiamas paslaugas galite apsilankyti SNOMED International internetinėje svetainėje www.snomed.org.