SNOMED CT informacinė sistema

Lenkija priima SNOMED CT kaip dalį savo skaitmeninės sveikatos

 

 

 

SNOMED International ir Lenkijos Respublika džiaugiasi galėdami pranešti, kad dar viena centrinės Europos šalis prisijungia prie SNOMED International 46 narių bendruomenės visame pasaulyje. Lenkijos, su beveik 38 milijonais gyventojų, ekonomika pagal BVP yra šešta pagal dydį Europos Sąjungoje.

 

 

Lenkijai SNOMED International atstovaus šios šalies centras „Centrum e-Zdrowia“ (el. sveikatos centras), įgyvendinantis IT projektus, kurie yra esminiai sveikatos priežiūros sistemos funkcionavimui Lenkijoje. E. sveikatos centras taip pat atsakingas už užduočių, susijusių su informacinės visuomenės kūrimu, vykdymą. Jis kuria skaitmenines paslaugas ir sprendimus, kurie palaiko medicinos specialistų darbą ir palengvina piliečių sveikatos reikalų tvarkymą.

 

 

Lenkijos parengtas dokumentas Sveikos ateities strategijos pagrindas sveikatos sistemos plėtrai 2021–2027 m. su perspektyva iki 2030 m. pabrėžia strategiją, kurią šalis taiko siekdama tobulinti savo sveikatos priežiūros sistemą, ir nustato naujus savo piliečių ekonominės, socialinės, sveikatos ir erdvinės plėtros principus, tikslus ir prioritetus. Vienas iš šių prioritetų yra skaitmeninių e. sveikatos paslaugų kūrimas ir sklaida, kurią neseniai paskatino COVID-19 pandemija ir tuo pačiu siekis pagerinti pacientų gyvenimą ir sveikatos rezultatus.

 

 

Lenkijoje atnaujintas SNOMED CT priėmimas taip pat padės įgyvendinti kitą pagrindinį šios strategijos tikslą – užtikrinti, kad medicinos specialistai galėtų elektroniniu būdu parengti dokumentus ir lengvai dalytis pacientų duomenimis.

 

 

Semantinės sąveikos užtikrinimas yra labai svarbus tolesniam e. sveikatos vystymui Lenkijoje, įskaitant, pavyzdžiui, dirbtinio intelekto sprendimų diegimą sveikatos priežiūros srityje. SNOMED CT įdiegimas ir naudojimas padidins medicinos specialistų sprendimų priėmimo galimybes realiuoju laiku ir leis siūlyti klinikinius sprendimus, pagrįstus ekspertų žiniomis, įskaitant ligų prevenciją ir ankstyvą paciento sveikatos prognozavimą, o tai leis pasiekti aukštesnę gydymo kokybę, teikiamas medicinos paslaugas ir efektyvesnį sveikatos priežiūros sistemos valdymą.

 

 

SNOMED International generalinis direktorius Don Sweete sveikina Lenkijos narystę kaip reikšmingą įsipareigojimą Lenkijos nacionalinei sveikatos sistemai, taip pat sąveikai visoje Europos Sąjungoje. „Džiaugiamės, kad Lenkia vėl prisijungė prie mūsų“, – sako jis. „Dėl ilgos Lenkijos istorijos ir SNOMED CT išmanymo galima pritaikyti klinikinę terminologiją ir paskatinti ją naudoti visoje šalyje praktikuojančius gydytojus, sveikatos priežiūros organizacijas, mokslininkus, programinės įrangos pardavėjus ir kitas suinteresuotas šalis, kurios turės neribotą prieigą prie terminų.

 

 

Daugiau informacijos apie Lenkijos narystę SNOMED International galima rasti jų narystės puslapyje.