SNOMED CT informacinė sistema

Tailandas prisijungė prie SNOMED International

 

 

flag-400snomed_logo-1 (1)

 

 

SNOMED International, Tailando sveikatos informacijos standartų plėtros centras (TSIS) ir Sveikatos sistemų tyrimų institutas (SSTI) džiaugiasi galėdami pranešti, kad Tailandas prisijungė prie SNOMED CT bendruomenės kaip 42-oji SNOMED International narė. Tailandas yra vienuolikta šalis Azijos Ramiojo vandenyno regione po Australijos, Brunėjaus, Honkongo – Kinijos, Indijos, Kazachstano, Malaizijos, Armėnijos Respublikos, Korėjos Respublikos ir Singapūro, prisijungusi prie SNOMED International, toliau plečiant SNOMED CT naudojimą, diegimo patirtį ir regiono bendradarbiavimo galimybes.

 

 

Nuo 2022 m. sausio mėn. visi Tailando naudotojai gali užsiregistruoti ir paprašyti nemokamos licencijos naudoti SNOMED CT. „Nors per pastaruosius tris dešimtmečius Tailande buvo inicijuota ir įgyvendinta daug skaitmeninės sveikatos programų ir projektų, Tailando sveikatos informacinės sistemos vis dar yra susiskaldžiusios ir negali veiksmingai palaikyti šalies sveikatos priežiūros, visuomenės sveikatos ir sveikatos sistemų. Vienas iš neatidėliotinų Tailando sveikatos sistemų poreikių yra nacionalinės sveikatos informacijos architektūros ir sveikatos duomenų standartų kūrimas. Jie yra būtini norint integruoti ir sąveikauti su dabartinėmis susiskaidžiusiomis sveikatos informacinėmis sistemomis“, – sako Dr. Boonchai Kijsanayotin, SSTI vyresnysis tyrimų vadovas ir PSO skaitmeninės sveikatos techninės konsultacinės grupės narys iš Tailando. Pastarieji penkeri metai buvo pažymėti reikšmingomis diskusijomis dėl Tailando požiūrio į e. sveikatą ir skaitmeninę sveikatą. Priėmus SNOMED CT, Tailandas įgyvendina dalį e-sveikatos strategijos, kuri parems planą užtikrinti sveikatos informacijos sąveiką visame Tailande.

 

 

Pastaraisiais metais Azijoje buvo aktyviai diskutuojama apie skaitmeninės sveikatos raidą. „Tailandas pastaruosius 25 ir daugiau metų laipsniškai kūrė ir diegė sveikatos duomenų standartus, daugiausia palaikančius administracinius tikslus“, – sako SNOMED International generalinis direktorius Don Sweete. „Sveikindama Tailandą kaip savo naujausią narę, SNOMED International džiaugiasi galėdama prisijungti prie pranešimų ir terminų standartų, reikalingų dinamiškai ir sąveikiai skaitmeninei sveikatos sistemai sukurti, įskaitant HL7 FHIR, Tailando vaistų terminologiją (TVT), Tailando medicinos laboratorijos terminologiją (TMLT) ir Tarptautinė ligų klasifikacija (TLK).

 

 

 

Tapimo nariu privalumai

 

 

Prisijungus prie SNOMED International Tailando sveikatos priežiūros įstaigoms ir organizacijoms bus suteikta atvira prieiga prie SNOMED CT. SNOMED CT naudojimas suteikia aiškią naudą įvairioms suinteresuotųjų šalių grupėms, pradedant politikos formuotojais ir baigiant tyrėjais ir žinių kūrėjais, pacientais ar piliečiais. SNOMED CT leidžia nariams užtikrinti, kad aukštos kokybės klinikinė informacija būtų prieinama visoms suinteresuotosioms šalims jų šalyje, ir remia politikos formuotojus, leidžiančius priimti labiau pagrįstus politikos ir valdymo sprendimus. Naudodami SNOMED CT, vartotojai gali tiksliau įrašyti pacientų duomenis ir keistis pacientų duomenimis tiek sveikatos priežiūros komandoje, tiek su pacientais vietiniu ar tarpvalstybiniu mastu. Be to, SNOMED CT gali būti naudojamas sveikatos duomenų ir analizės platformose, skirtose klinikinei analizei, populiacijos analizei, valdymo analitikai, klinikiniams tyrimams, taikomiesiems tyrimams ir kitai sveikatos priežiūrai gerinti skirtai mokslinių tyrimų veiklai.