SNOMED CT informacinė sistema

Su 2019-2020 metų koronaviruso protrūkiu susijusių sąvokų aprašų pakeitimai

 

Remiantis naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) (dėl naujojo koronaviruso ligos įvardijimo) ir Tarptautinio virusų taksonomijos komiteto (ICTV) (koronavirusų tyrimo grupės) pranešimais, SNOMED CT pridėtos bei patikslintos sąvokos, susijusios su neseniai įvykusiu koronaviruso kvėpavimo takų ligos protrūkiu. PSO įvardijo šio koronaviruso sukeltą sindromą – COVID-19. ICTV virusą įvardijo kaip „Sunkaus ūminio respiracinio sindromo koronavirusą 2“ arba SARS-CoV-2.

 

Pilnai apibrėžti pavadinimai (angl. Fully Specifiend Name) ir tinkamiausi terminai (angl. Preferred Term) (tik Jungtinių Amerikos Valstijų-anglų ir Didžiosios Britanijos-anglų kalbomis) buvo atnaujinti tam, kad atspindėtų šiuos naujus pavadinimus. Šie sąvokų pakeitimai laikomi techniniais pataisymais, nes pati sąvokos esmė nesikeičia. Būtent dėl to nėra reikalaujama, kad nuo 2020 m. sausio mėn. išleistos SNOMED CT sąvokos būtų inaktyvuotos ar pakeistos.

 

Būtina suvokti, kad šie pakeitimai neturi įtakos nei klinikinei prasmei, nei vartotojams prieinamoms SNOMED CT sąvokoms. Visi pakeitimai bus įtraukti į 2020 m. liepos 31 d. SNOMED CT SNOMED International laidą.

 

Lentelė pateikiama originalo kalba.

SNOMED covid

SNOMED covid II

 

Visi ankstesni aprašymai, susiję su šiomis sąvokomis, buvo išsaugoti, kad būtų lengviau ieškoti ir susieti aprašus, kurie galėjo būti naudojami prieš terminų pakeitimus.