SNOMED CT informacinė sistema

„SNOMED International“ 2017-ųjų susitikimas

 

SNOMED International konferencija 2017

2017 m. spalio 15–20 dienomis Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko kasmetinė SNOMED International konferencija, kurioje dalyvavo ir Nacionalinio SNOMED CT terminologijos valdymo centro vedėjas Martynas Bieliauskas.

 

Kaip ir kiekvienais metais, konferencijoje vyko valdybos susitikimas, darbo grupių susirinkimai, SNOMED CT paroda ir įvairias SNOMED CT aktualijas teoriškai ir praktiškai pristatantys seminarai.

 

Martynas Bieliauskas pirmą kartą SNOMED International konferencijoje dalyvavo kaip Generalinės asamblėjos narys, turintis teisę balsuoti ir prisidėti prie ne tik organizacijai, bet ir visoms SNOMED International narėms svarbių priimamų sprendimų.

 

Generalinės asamblėjos susitikimo metu pristatyta CEO ataskaita apie organizacijos 2017 metų veiklą, finansinę atskaitomybę bei 2018 metų suplanuotas biudžetas ir numatytas darbų planas. Taip pat daug kalbėta apie organizacijos veiklos perkėlimą iš Danijos į Jungtinę Karalystę – ką planuojama įgyvendinti iki šių metų galo (vėliausiai – kitų metų pirmoji pusė).

 

Pristatytos organizacijos siūlomos techninės paslaugos, e-sveikatos strategijos, o svarbiausia – šalys viešai aptarė ir išskyrė savo šalies nacionalines e-sveikatos problemas ir planuojamas įgyvendinti strategijas. Pavyzdžiui, mūsų kaimynė Lenkija šiuo metu neturi vienos centrinės e-sveikatos sistemos, kadangi kiekvienas regionas turi savo informacinę sistemą. Dėl to susiduriama su pacientų duomenų apjungimo problema, atitinkamai viena iš svarbiausių Lenkijos strateginių krypčių – spręsti duomenų apjungimo problemą.

 

Tuo tarpu Šveicarijoje egzistuoja kantonai, kurie yra kaip atskiros valstybėlės, turinčios savivaldą ir atskiras e-sveikatos sistemas, todėl dažnai susiduriama su duomenų migravimo problema, kuomet Šveicarijos pilietis persikelia iš vieno kantono į kitą. Įdomu ir tai, kad Šveicarijos pilietis turi teisę ištrinti iš savo e-sveikatos istorijos visus savo duomenis: tyrimų atsakymus, procedūras ir pan. Jis pats prisiima atsakomybę už neišsaugotus duomenis. Na, o Didžioji Britanija pareiškė norą laboratoriniuose tyrimuose naudoti SNOMED CT, o ne LOINC, tad jų išsikelta strateginė kryptis – naudoti vieną nomenklatūrą visoje e-sveikatos infrastruktūroje.

 

SNOMED International konferencijoje kasmet dalyvauja atstovai daugiau nei iš dvidešimties pasaulio šalių, kurie dirba ar yra susiję su įvairiomis e-sveikatos sritimis. Jie dalinasi savo sukaupta informacija ir patirtimi ir taip suteikia galimybę iš arčiau pasidomėti jų vykdomomis veiklomis, aptarti pasiekimus ir numatomas perspektyvas.

 

Daugiau informacijos apie vykusį renginį čia.