SNOMED CT informacinė sistema

SNOMED CT® tarptautinės laidos 2022 m. sausio mėn. leidimas

 

 

snomed_logo-1 (1)

SNOMED International praneša, kad pasirodė 2022 m. SNOMED CT® tarptautinės laidos sausio mėn. leidimas, kurį jau galima parsisiųsti. 

 

 

Kas naujo?

 

 

2022 m. sausio 31 d. leidime yra 4 438 naujos sąvokos ir 1143 suneveiklintos sąvokos iš daugiau nei 350 000 SNOMED CT sąvokų. Šis leidimas įgyvendina SNOMED International įsipareigojimą padaryti SNOMED CT turtingesnį, tikslesnį ir naudingesnį savo vartotojams visame pasaulyje, nuolat gerinant struktūrinę klinikinės terminijos kokybę.

 

 

Svarbiausi akcentai

 

 

Nuolatinis kokybės gerinimas ir esamo turinio tobulinimas yra procesas, kurį įgyvendina SNOMED International ruošdamasi kiekvienam naujam leidimui. 2022 m. sausio mėn. tarptautinis leidimas orientuotas į darbų tęsimą, orientuotą į Kaiser Permanente konvergentinė medicinos terminologijos, Pasaulinės medicinos prietaisų nomenklatūros agentūros, Orphanet ir kitų suinteresuotų  šalių poreikius, bei gautas turinio užklausas. 2022 m. sausio 31 d. leidime yra daugybės hierarchijų papildymų ir pakeitimų, įskaitant, bet neapsiribojant, kūno struktūrą, klinikinius radinius, procedūras, farmacinius ir biologinius produktus bei medžiagas, taip pat konkretų COVID-19 turinį.

 

 

Siekiant paremti vykstančią pasaulinę COVID-19 pandemiją, 2022 m. sausio mėn. leidime pateikiami nauji su COVID-19 susijusių komponentų pakeitimai ir visi ištekliai, pateikti ankstesnių metų leidimuose, įskaitant:

• visus nuo 2021 m. liepos 31 d. pridėtus COVID-19 aprašus ir sąvokas;

• atnaujintas SNOMED CT iki TLK-10 sąsajas, atitinkančias dabartines Pasaulio sveikatos organizacijos gaires;

• rekomendacijas dėl COVID-19 duomenų kodavimo naudojant SNOMED CT;

• visas COVID-19 ir susijęs SNOMED CT turinys įtrauktas į laisvai prieinamą Pasaulinį pacientų rinkinį (angl. Global Patient Set).

 

 

Rėmimasis ankstesniais projektais ir bendradarbiavimu

 

 

Šis leidimas ir toliau grindžiamas daugeliu SNOMED International projektų ir konkrečių sričių bendradarbiavimu, taip pat suinteresuotųjų šalių gautomis užklausomis.

 

 

Bendradarbiaujant su Orphanet, siekiant pagerinti retų ligų matomumą terminologijoje ir skatinti skirtingų kodifikavimo ir terminų sistemų sąveiką, 2022 m. sausio 31 d. išleistame leidinyje pateikiamos naujos pirminio prioritetinių retųjų ligų rinkinio sąvokos.

 

 

Bendradarbiavimas su Mitybos ir dietologijos akademija leido pridėti apie 200 naujų mitybos sąvokų: dauguma jų yra stebimų objektų hierarchijos ir klinikinių radinių hierarchijos o dalis yra režimo / terapijos sąvokos.

 

 

Sąsajų atnaujinimai

 

 

2022 m. sausio mėn. leidime pateikiamos visos sąsajos nuo SNOMED CT International leidimo iki ICD-10 (2016 m. versija) su 1 620 naujai sukurtų, pridėtų ir susietų sąvokų. SNOMED į ICD-O (morfologijos) sąsajoje iš viso buvo pridėtos 102 sąvokos.

 

 

Planuojami pakeitimai

 

 

2021 m. SNOMED International pranešė apie savo ketinimą pereiti prie tarptautinio SNOMED CT leidimo kas mėnesį pristatymo. Šis pakeitimas padės pasiekti keletą privalumų, įskaitant, bet tuo neapsiribojant, galimybę per trumpesnį laiką įtraukti turinio pakeitimus į terminologiją, skatinant geresnį sąveikumą ir tobulinant kūrimo ir patvirtinimo procesus.

 

 

Kur galiu gauti tarptautinės SNOMED CT® laidos sausio mėn. leidimą?

 

 

Norint atsisiųsti ir naudoti SNOMED CT, reikalinga licencija. Informacija ir ištekliai, susiję su 2022 m. sausio mėn.  leidimu, yra skelbiami organizacijos puslapyje. Jei turite klausimų apie šį leidimą arba kyla sunkumų atsisiunčiant failus iš platinimo svetainės, susisiekite su „SNOMED International“ atstovais adresu support@snomed.org, o temos eilutėje nurodykite temą „2022 m. sausio mėn. leidimo klausimas“.