SNOMED CT informacinė sistema

SNOMED CT PRITAIKOMUMAS UŽSIENIO ŠALYSE: SNOMED CT alergijos poaibio apibrėžimas ir įtraukimas į elektroninį sveikatos įrašą (ESĮ)

 

 

Organizacija: Corporacia de Salut del Maresme I la Selva

 

Būsena: Įgyvendinta ir veikianti

 

Kategorija: Alergija

 

Regionas: Europa, Viduriniai Rytai ir Afrika (angl. Europe, the Middle East and Africa, EMEA)

 

 

 

Apibūdinimas

Vadovaujant TicSalut fondui (Katalonijos autonominės vyriausybės Sveikatos departamentas,  Ispanija), buvo sukurtas klinikinio žodyno projektas, skirtas standartizuoti sveikatos sistemos žodyną Katalonijos viešajame tinkle, kurio bazė yra SNOMED CT. Projekto rezultatas – įdiegtas alergijos poaibis.

 

Vieta: Barselona, Ispanija

 

 

Taikymo sritis

Corporacia de Salut del Maresme I la Selva įstaiga yra sveikatos priežiūros paslaugų teikėja 200 000 gyventojų Ispanijos srityje į šiaurę nuo Barselonos. Sveikatos priežiūros specialistai gali įtraukti  rodiklius į  pacientų sveikatos įrašus visais lygmenimis: pirminės sveikatos priežiūros, skubios pagalbos, hospitalizavimo ar ilgalaikio gydymo.

 

 

Kaip bus naudojama SNOMED CT?

Klinikinis alergijų poaibis (2 139 sąvokos) buvo apibrėžtas naudojant standartinę metodiką su sveikatos informacijos vadybininkais, alergijos srities ir SNOMED CT ekspertais. Lentelė buvo įtraukta į įstaigos ESĮ, o specialistai gali įtraukti alergijas. Strateginėse ESĮ vietose informacija pateikiama su specialiomis ir spalvotomis piktogramomis bei pavojaus signalais.

Kai alergijos bus užregistruotos vietinėje standartizuotoje sistemoje, kitas žingsnis bus dalytis šia informacija aukštesniais lygiais, tokiais kaip Katalonijos klinikinė istorija, Nacionalinė sveikatos sistema (Ispanija) ir Europos projekte EpSOS.

 

 

Kodėl buvo pasirinkta SNOMED CT?

Alergijos sritis/domenas nėra gerai atstovaujama įprastose klasifikacijose, tokiose kaip ICD-10. Iš SNOMED CT buvo galima sukurti pogrupį, atitinkantį sveikatos specialistų poreikius.