SNOMED CT informacinė sistema

SNOMED CT panaudojamumas užsienio šalyse: alergijos pogrupio įtraukimas į ESI

 

 

 

Organizacija: Corporacia de Salut del Maresme i la Selva

 

 

Būsena: įdiegta ir veikia

 

 

Kategorija: alergijos

 

 

Regionas: EMEA

 

 

Vieta: Barselona, ​​Ispanija

 

 

Apibūdinimas

 

 

Vadovaujant TicSalut fondui (Sveikatos departamentas, Katalonijos vyriausybė, Ispanija), buvo inicijuotas klinikinio žodyno projektas, skirtas standartizuoti sveikatos sistemos žodyną viešajame Katalonijos tinkle, kurio pagrindas yra SNOMED CT. Jo metu įdiegtas alergijos pogrupis.

 

 

Taikymo sritis

 

 

Ši įstaiga yra sveikatos priežiūros paslaugų teikėja 200 000 gyventojų teritorijoje į šiaurę nuo Barselonos. Sveikatos priežiūros specialistai gali įtraukti alergijas į paciento sveikatos įrašą iš visų priežiūros lygių: pirminės sveikatos priežiūros, ūminės priežiūros, hospitalizavimo, ilgalaikės priežiūros.

 

 

Kaip bus naudojamas SNOMED CT?

 

 

Klinikinis alergijos pogrupis (2 139 sąvokos) buvo apibrėžtas naudojant standartinę metodiką kartu su alergijos srities ekspertais, sveikatos informacijos valdytojais ir SNOMED CT ekspertais. Lentelė įtraukta į vietinę ESI. Sveikatos priežiūros specialistai gali įtraukti alergijas, o informacija rodoma specialiomis ir spalvotomis piktogramomis, veikia ir įspėjimo pavojaus signalais strateginėse ESI vietose. Kai alergijos bus užregistruotos vietinėje standartizuotoje sistemoje, kitas žingsnis bus dalytis šia informacija aukštesniais lygmenimis, tokiais kaip Katalonijos bendroji klinikinė istorija, Nacionalinėje sveikatos sistemoje (Ispanija) ir Europos projekte EpSOS.

 

 

Kodėl buvo pasirinktas SNOMED CT?

 

 

Įprastose klasifikacijose, tokiose kaip TLK-10, alergijos sritis nėra gerai atspindėta. Iš SNOMED CT buvo galima sukurti pogrupį, atitinkantį sveikatos priežiūros specialistų poreikius.