SNOMED CT informacinė sistema

SNOMED CT ir TSK bendradarbiavimas skatina sklandų keitimąsi duomenimis visuomenės sveikatos labui

 

 

MedDRA-WBB-LogoSNOMED International ir Tarptautinė taryba dėl žmonėms skirtų vaistų registracijos techninių reikalavimų suderinimo (TSK) 2021 m. balandžio mėn. pabaigoje paskelbė svarbių naujų sąsajų tarp medicinos terminų SNOMED CT ir MedDRA išleidimą.

 

MedDRA – tai tarptautinių organizacijų pripažintas medicinos terminų žodynas, skirtas vaistų reguliavimo veiklai. Pirmoji jo versija paskelbta 1994 metais. MedDRA atsiradimą lėmė poreikis suvienodinti vartojamus medicinos terminus ir standartizuoti elektronines duomenų bazes. MedDRA duomenų bazėje nepageidaujamų reakcijų į vaistą (NRV) terminai suskirstyti į 26 grupes pagal organus ir jų sistemas.

 

MedDRA yra plati ir labai specifinė standartizuota medicinos terminologija, kurią sukūrė TSK, siekdama palengvinti tarptautinį dalijimąsi informacija apie žmonių naudojamus medicinos produktus. SNOMED International yra pelno nesiekianti organizacija, kuriai priklauso išsamiausia pasaulyje klinikinė SNOMED CT terminologija, turinti daugiau nei 350 000 sąvokų, apimančių diagnostiką, požymius ir simptomus bei dešimtis tūkstančių chirurginių, terapinių ir diagnostinių procedūrų.

snomed_logo-1 (1)

Šių bendrų pastangų dėka sukurti du nepriklausomi sąryšiai („MedDRA į SNOMED CT“ ir „SNOMED CT į MedDRA“), pasitelkus dažniausiai naudojamų ir pagrindinių farmakologinio budrumo MedDRA terminus, kuriuos nustatė Europos vaistų agentūra ir JK Vaistų ir sveikatos apsaugos priemonių produktų priežiūros agentūra.

 

Šis terminologijų suderinamumas skirtas palengvinti keitimąsi duomenimis tarp duomenų bazių, kuriose naudojama MedDRA, ir sveikatos priežiūros įstaigų duomenų bazių / elektroninių sveikatos įrašų, kuriuose naudojama SNOMED CT. Vienu naudojimo atveju pagrindinės farmakologinio budrumo sąvokos, koduojamos SNOMED CT elektroniniame sveikatos įraše (EHR), gali būti paverstos MedDRA, pranešant apie nepageidaujamus reiškinius reguliavimo institucijoms arba atliekant epidemiologinius tyrimus. Kitu atveju, tie patys pagrindiniai MedDRA užkoduoti terminai, reiškiantys nepageidaujamus reiškinius, įspėjimus ir kitą informaciją, gali būti paversti SNOMED CT, kad informacija būtų prieinama paciento įraše ir padėtų priimti klinikinius sprendimus.

 

Mickas Foy'as, JK Vaistų ir sveikatos apsaugos priemonių produktų priežiūros agentūros ir TSK valdybos komiteto pirmininkas, sakė: „Tai įdomi plėtra ir svarbus etapas. SNOMED CT ir MedDRA sąveikos plėtojimas buvo ilgalaikis siekis ir tai labai pagerins duomenų rinkimą reguliavimo tikslais ir atliekant vaistų saugumo tyrimus“. SNOMED International generalinis direktorius Donas Sweete sveikino organizacijos santykių su TSK raidą: „Įdomu matyti ilgalaikį aljansą, susidedantį iš bendradarbiavimo projekto, sukurto siekiant pagerinti vaistų saugumą pacientams ir piliečiams. Šis susitarimas yra bendras dviejų organizacijų įsipareigojimas, užtikrinantis sveikatos sistemų sąveiką visais reguliavimo ir klinikiniais tikslais.“ Šių sąsajų gamybinė versija yra prieinama licencijuotiems SNOMED CT ir MedDRA vartotojam, norėdami ją pasiekti, apsilankykite čia.