SNOMED CT informacinė sistema

Pasirašyta SNOMED International ir Amerikos chirurgų koledžo sutartis dėl onkologijos poaibių įtraukimo į SNOMED CT

 

 

 

Amerikos chirurgų koledžas (ACHK) ir SNOMED International sudarė licencinę sutartį, kuria įtraukė sutartus Amerikos jungtinio vėžio komiteto (AJVK) poaibius į SNOMED CT. AJVK administruoja Čikagoje įsikūręs Amerikos chirurgų koledžas.

 

 

Susitarimo tikslas leidžia SNOMED International įtraukti atnaujintas AJVK sąvokas, kurios yra labai svarbios norint suprasti vėžį ir gydyti pacientus, kartu pašalinant pasenusį AJVK turinį, kuris nebėra aktualus klinikinei priežiūrai. ACHK skirta pagerinti chirurginių pacientų, įskaitant vėžiu sergančius pacientus, kuriems reikia operacijos, priežiūros kokybę, užtikrinti priežiūros standartus optimalioje ir etiškoje praktikos aplinkoje ir nustatyti chirurginės priežiūros standartus Jungtinėse Valstijose.

 

 

AJVK sukūrė ir sudarė vėžio stadijų poaibius, kad sveikatos priežiūros specialistas greitai rastų svarbią informaciją apie įvairių rūšių vėžį. Šie poaibiai yra puikūs ištekliai tiems, kurie gydo vėžiu sergančius pacientus.

 

 

Įrodymais pagrįsta anatominė stadija yra esminis veiksnys norint suprasti vėžį ir gydyti pacientus. Atsiveria nauji onkologinių, radiologinių, patologinių ir molekulinių mokslų laimėjimai, į kuriuos reikia atsižvelgti siekiant, kad vėžio stadijos informacija būtų aktuali pacientams.  Šis susitarimas tarp AJVK ir SNOMED International suteiks naujausią įrodymais pagrįstą informaciją apie vėžio stadijas platesnei klinikinei auditorijai, kuri galės ją nedelsiant pritaikyti savo klinikinėje praktikoje. Galiausiai tai turės naudos ir vėžiu sergantiems pacientams už JAV ribų ir bus išgelbėta daugiau gyvybių“, – sakė Patricia L. Turner, ACHK vykdomoji direktorė.

 

 

SNOMED International generalinis direktorius Don Sweete apibūdina neseniai pasirašytą licencijavimo sutartį kaip partnerystės dvasią ir įsipareigojimą gerinti klinikinę kokybę visame pasaulyje. „Gebėjimas sukurti išsamius, kliniškai pagrįstus ir užtikrintus standartus visose sveikatos priežiūros srityse yra labai svarbus saugiam sveikatos informacinių technologijų naudojimui. Amerikos jungtinio vėžio komiteto įrodymais pagrįstas darbas dėl anatominės stadijos yra esminis veiksnys siekiant suprasti vėžį ir gydyti pacientus bei reikšmingas SNOMED CT žinių bazės papildymas”.

 

 

SNOMED International tampa tarptautiniu visų sveikatos informacijos standartų centru, todėl ši sutartis prisideda prie organizacijos paramos auginant SNOMED CT  patologijos turinį.