SNOMED CT informacinė sistema

Pasirašyta SNOMED CT mokymų sutartis su Clinica Italiano

2019 m. birželio 19 d. SNOMED International džiaugiasi galėdama pranešti apie novatorišką žingsnį organizacijos požiūryje į SNOMED CT mokymų pristatymą. Praėjusių metų gegužės mėnesį SNOMED International pasirašė sutartį su Italijos labdaros draugija Buenos Airėse (isp. Sociedad Italiana de Beneficencia en Buenos Aires), paprastai vadinama „Italijos ligonine“ (isp. Hospital Italiano), kad savo vardu Ispanijoje ir pasirinktose Lotynų Amerikos šalyse pristatytų SNOMED CT mokymus.

 

Hospital Italiano kartu su SNOMED International sutarė dėl mokymų turinio. Pagal šį susitarimą Hospital Italiano veiks kaip SNOMED International mokymų programos įgaliotinė Lotynų Amerikoje ir turės teisę išduoti kursų baigimo pažymėjimus bei sertifikatus.

 

Prieš pasirašydama šį susitarimą, Hospital Italiano teikė terminologijos paslaugas kelioms sveikatos priežiūros organizacijoms Argentinoje, Čilėje ir Urugvajuje, naudodama SNOMED CT kaip pagrindą terminologijos sąsajos kūrimui.

 

SNOMED International pradėjo teikti mokymosi programas dar 2015 m. tam, kad padėtų suprasti, naudoti ir įgyvendinti SNOMED CT. „Atsižvelgiant į mūsų organizacijos tarptautinį pobūdį ir įvairių narių sudėtį, tyrinėjome įvairius būdus, kaip pasidalyti SNOMED CT mokymo programa su platesne auditorija, ir jei tik įmanoma, originalia jų kalba“ – sakė SNOMED International generalinis direktorius Don Sweete. Be to, Don Sweete pridūrė, kad „kaip organizacija, kuri orientuota į savo narius, tikisi, kad toks susitarimas yra pirmasis iš daugelio būsimų“.

 

Hospital Italiano vyriausiasis informacijos specialistas Dr. Daniel Luna sako: „Mes pasitikėjome SNOMED CT kaip referencine terminologija/semantika nuo mūsų sveikatos informacijos sistemos kūrimo pradžios ir intensyviai dirbame diegiant šį standartą. Tai, kad dabar savo šalyje ir regione turime SNOMED CT, yra didelė garbė. Garbė būti šių mokymų dalimi, kartu dirbdami toliau skleisime šios terminijos naudą".

 

Šis susitarimas galioja nuo 2019 m. gegužės 19 d. Daugiau informacijos apie tai, kaip naudotis SNOMED CT mokymu, galite rasti https://www.snomed.org/snomed-ct/education