SNOMED CT informacinė sistema

Kas naujo SNOMED CT 2021 m. liepos 31 d. leidime?

 

 

Siekiant vykdyti „SNOMED International“ įsipareigojimą padaryti SNOMED CT turtingesnį, tikslesnį ir naudingesnį naudotojams, nuolat gerinant struktūrinę klinikinės terminijos kokybę, SNOMED CT tarptautinės laidos 2021 m. liepos 31 d. leidime pridėtos 4 468 naujos sąvokos ir 8 813 suneveiklintų sąvokų.

 

Svarbiausi akcentai

 

Siekiant paremti vykstančią pasaulinę COVID-19 pandemiją, šiame leidime yra trisdešimt keturi su COVID-19 susijusios vakcinos sudedamųjų dalių pakeitimai ir visi ankstesnių metų leidimuose pateikti ištekliai, įskaitant šiuos:

 

–  visi pridėti COVID-19 aprašymai ir sąvokos nuo 2021 m. sausio 31 d.;

–  atnaujintos SNOMED CT ir ICD-10 sąsajos;

–  COVID-19 duomenų kodavimo, naudojant SNOMED CT, gairės, pagrįstos tarptautinių narių įžvalgomis;

–  visas COVID-19 ir susijęs SNOMED CT turinys pridėtas prie laisvai prieinamo pasaulinio pacientų rinkinio (GPS).

 

Norėdami gauti daugiau informacijos apie naujas ir esamas COVID-19 sąvokas, galite apsilankyti „SNOMED International“ atskirame, su COVID-19 susijusio turinio, puslapyje.

 

Rėmimasis ankstesniais projektais ir bendradarbiavimu

 

Šis leidimas ir toliau grindžiamas daugeliu „SNOMED International“ bendradarbiavimo projektų, taip pat suinteresuotųjų šalių gautais prašymais. Bendradarbiaujant su „Orphanet“, siekiant pagerinti retų ligų matomumą klinikinėje terminologijoje ir skatinti skirtingų kodifikavimo ir terminologijos sistemų sąveiką, 2021 m. liepos 31 d. leidime visos „Orphanet“ projekto sąvokos buvo susietos su TLK-10.

 

Sąsajų atnaujinimai

 

Pridėta ir susieta 2192 naujai sukurtų sąvokų, o pagal terminijos naršyklę, remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos gairėmis, buvo pridėti trys nauji kodai specialiems tikslams. Šis leidimas taip pat atspindi sąvokų, susijusių su Pasaulinės medicinos prietaisų nomenklatūros agentūros veikla, sąsajų plėtrą.

 

Pagaminta iš „Snowstorm“

 

2021 m. liepos mėn. leidimas kuriamas iš organizacijos FHIR palaikomo terminologijos serverio „Snowstorm“ – tai ypatingai svarbus techninis etapas ir pagrindinis organizacijos „Snomed International“ 2020–2025 m. strategijos akcentas.

 

Kur galiu gauti „SNOMED CT International Edition“ leidimą?

 

Norint atsisiųsti ir naudoti SNOMED CT, reikalinga licencija. Informacija ir ištekliai, susiję su 2021 m. liepos mėn. SNOMED CT International Edition leidimu, yra skelbiami organizacijos puslapyje. Norėdami gauti apibendrintą turinio pakeitimų, įtrauktų į 2021 m. liepos mėn. leidimą, aprašymą, peržiūrėkite SNOMED CT 2021 m. liepos mėn. pastabas. Jei turite klausimų apie šį leidimą arba kyla sunkumų atsisiunčiant failus iš platinimo svetainės, susisiekite su „SNOMED International“ atstovais adresu support@snomed.org, o temos eilutėje nurodykite temą „2021 m. liepos mėn. leidimo klausimas“.