SNOMED CT informacinė sistema

IHTSDO keičia pavadinimą į SNOMED International

 

 

logoNuo 2016 m. gruodžio mėnesio 31 d. IHTSDO pavadinimas oficialiai keičiamas į SNOMED International, o organizacijos būstinė persikelia savo veiklą vykdyti į Londoną.

 

Per dešimt metų nuo IHTSDO įkūrimo (2007-aisiais) organizacija sparčiai išaugo nuo devynių iki trisdešimties narių ir daugiau nei 5000 individualių ir organizacinių filialų. Pasikeitęs pavadinimas SNOMED International atspindi organizacijos esmę – pasaulinio lygio produkto SNOMED CT vystymą ir jų įsipareigojimą nustatyti tarptautinius sveikatos terminologijos standartus ir bendradarbiauti su klinikinėmis ir paslaugų tiekėjų bendruomenėmis tam, kad SNOMED CT kuo platesniu mastu būtų įtrauktas į pasaulio sveikatos priežiūros įstaigų informacines sistemas.

 

„Per pastaruosius dešimt metų mačiau didžiulę pažangą skaitmeninant klinikinę dokumentaciją, integruojant elektronines sveikatos įrašų sistemas ir naudojant visuotinius sveikatos duomenis“, – sakė SNOMED International valdybos pirmininkas Jamie Ferguson. „SNOMED CT pasitelktas kaip įrankis, adaptuojant bendrą pasaulinę klikinę  kalbą, kuri leidžia keistis ir analizuoti sveikatos duomenimis, tam, kad būtų patenkinti pacientų, gydytojų ir sveikatos politikos formuotojų poreikiai“.

 

„Organizacijos pavadinimo pakeitimas ir būstinės perkėlimas į Londoną, yra svarbus organizacijos raidos žingsnis“, – sakė generalinis direktorius Don Sweete. „Ateinančiais metais SNOMED International tikisi ir toliau plėstis, ne tik geografiškai, bet ir į kai kurias naujas įdomias sritis, tokias kaip genomika.“

 

Užtikrinti geriausius pasaulinius standartus ir sistemas galima tuomet, kai vartotojai gali įrašyti paciento duomenis tiksliau ir išsamiau bei turėti priėjimą prie įrankių ir analizių. Būtent SNOMED CT ir yra išsamiausia ir tiksliausia bendra pasaulinė kalba, sukurta bendradarbiaujant su kitomis šalimis.