SNOMED CT informacinė sistema

Brazilija – 33-oji „SNOMED International“ narė

 

 

2018 m. balandžio 26 d. Brazilijos Sveikatos apsaugos ministerija ir SNOMED International paskelbė, kad š. m. balandžio 1 d. Brazilija įstojo į organizaciją kaip trisdešimt trečioji SNOMED International narė.

 

SNOMED CT jau buvo naudojama šalyje, tačiau prisijungimu prie SNOMED International Brazilija siekia remti visos šalies sveikatos sistemos transformaciją kaip pagrindinį jos e. sveikatos strategijos, vadinamos „digiSUS“, elementą. Kaip nurodyta šioje nacionalinėje strategijoje, Brazilijos Sveikatos apsaugos ministerijos SUS stebėjimo ir vertinimo departamentas yra bendrai atsakingas už nacionalinės elektroninės sveikatos strategijos valdymą, susijusį vertinimą bei plėtrą.

 

Brazilijos prisidėjimas išaugino Snomed International organizacijos narystę trisdešimt trijose šalyse ir penkių žemynų teritorijose. Įstojimas į organizaciją leidžia Brazilijai valdyti ir naudoti SNOMED CT ir kitus susijusius gaminius bei dalyvauti organizacijos generalinėje asamblėjoje.logo

 

SNOMED International didžiuojasi, kad SNOMED CT vaidina svarbų vaidmenį remiant Brazilijos „digiSUS“ nacionalinę strategiją“, – sako SNOMED International generalinis direktorius Don Sweete. „Brazilija numato, kad skaitmeninė aplinka bus pagrindinis vaidmuo, spartinant perėjimą prie kokybiškos sveikatos priežiūros, o SNOMED International su džiaugsmu dalyvaus ir prisidės, tobulinant šią kelionę“.

 

Sveikatos apsaugos ministerijos SUS stebėsenos ir vertinimo departamento generalinė koordinatorė dr. Juliana Zinader teigia, kad „Brazilija pasiekė svarbų informacinių ir ryšių technologijų sveikatos srityje pagrindą. SNOMED CT kaip klinikinės elektroninių sveikatos įrašų terminologijos priėmimas šalyje yra svarbus žingsnis, žengiant link semantinio suderinamumo.“ Dr. Zinader tvirtina, kad „kliniškai patvirtinta, semantiniu požiūriu turtinga ir kontroliuojama terminologija, tokia kaip SNOMED CT, Brazilijos el. sveikatoje vaidina svarbų vaidmenį, stengiantis pagerinti Nacionalinės sveikatos sistemos veiksmingumą ir kokybę, o tai ypač naudinga gyventojų sveikatos priežiūrai ".

 

Brazilija tampa ketvirta Lotynų Amerikos regiono šalimi, prisijungusia prie SNOMED International, ir taip padėdama regionui pasiekti didesnę sąveiką tarp savo regioninių ir tarptautinių partnerių. SNOMED CT yra nacionalinės infrastruktūros dalis, skirta užtikrinti, kad būtų keičiamasi tikslia, aktualia ir savalaike informacija visose informacinėse sistemose, kurios palaiko tiesioginę priežiūrą, savikontrolę ir antrinį sveikatos informacijos naudojimą.

 

 

 

Norėdami daugiau sužinoti apie SNOMED International ir SNOMED CT, apsilankykite www.snomed.org