SNOMED CT informacinė sistema

Andora žengia didelį žingsnį link SNOMED CT priėmimo

 

 

SNOMED International sveikina Andorą, mažą kalnuotą Europos šalį įsikūrusią tarp Prancūzijos ir Ispanijos, prisijungus prie augančios tarptautinės organizacijos. Andora prisijungs prie 47 narių, iš viso pasaulio, bendruomenės.

 

 

Andora SNOMED International bus atstovaujama Andoros sveikatos priežiūros sistemos (Servei Andorrà d’Atenció Sanitària, SAAS). SAAS yra pusiau valstybinė sveikatos priežiūros sistema su reguliuojamomis sutartimis ir finansavimu, kurią subsidijuoja socialinė apsauga per bendrą mokėjimą. Ji administruoja ir valdo šalies viešai administruojamus ir finansuojamus sveikatos priežiūros išteklius, įskaitant vieną ligoninę, 11 pirminės sveikatos priežiūros centrų, slaugos namus ir mokyklos sveikatos tarnybą. Su mažiau nei 80 000 gyventojų, Andoros valstybinė kalba yra katalonų.

 

 

Andora pradėjo skaitmeninės transformacijos projektą, kurio tikslas – skaitmeninti paslaugas visoje vyriausybėje ir jos nacionalinėje sveikatos sistemoje. Šis projektas pabrėžia būtinybę taikyti visapusišką, tarpsektorinį ir tarpdisciplininį požiūrį į sveikatos priežiūrą, užtikrinti geresnius pacientų rezultatus ir konsoliduoti sistemą.

 

 

Andora šiuo metu kuria sąveikias sistemas, palaikančias prasmingą dalijimąsi informacija apie sveikatą. Šių judėjimų pagrindas yra standartinių terminų priėmimas ir naudojimas elektroniniuose sveikatos įrašuose (ESI).

 

 

Andoros sveikatos priežiūros tarnyba pradėjo savo skaitmeninę kelionę 2004 m. su projektu sukurti ESI sistemą. Nuo 2017 m. pagal įstatymus visi sveikatos priežiūros centrai ir specialistai, kurie yra visuomenės sveikatos sistemos dalis, privalo pranešti ESI apie pacientų vardu atliktus veiksmus ir apskritai apie visas kitas anotacijas, kurios turi būti pateiktos ESI. Nacionaliniame 2020 m. šalies sveikatos plane pabrėžiamas poreikis sukurti nacionalinę į pacientus orientuotą skaitmeninę sveikatos sistemą.

 

 

Andoros SNOMED CT priėmimas atitinka ir palaiko jos skaitmeninės transformacijos tikslus. SNOMED CT, išsami, daugiakalbė sveikatos priežiūros terminologija, fiksuojanti asmenų priežiūrą ESI ir palengvinanti dalijimąsi, sprendimų palaikymą ir analizę, kad būtų palaikomas saugus ir veiksmingas keitimasis informacija apie sveikatą.

 

 

„Andora, kaip šalis, džiaugiasi būdama SNOMED International nare“, – sakė Andoros sveikatos ministrė Helena Mas Santuré. „Siekiame stiprinti savo sveikatos sistemą ir dabar mūsų pastangos sutelktos į skaitmeninę transformaciją, nes esame visiškai įsitikinę, kad šis žingsnis yra būtinas kuriant šiuolaikišką ir efektyvią sveikatos sistemą.

 

 

Taip pat džiaugiamės galėdami pasveikinti Andorą „SNOMED International“, – sakė SNOMED International generalinis direktorius Don Sweete ir pridūrė: „Nekantraujame bendradarbiauti su šalimi, kad įdiegtume SNOMED CT. Andoros įsipareigojimas paversti sąveiką pagrindine visos vyriausybės priemone, leidžia šaliai geriau suprasti tarptautinio sveikatos priežiūros standarto, pvz., SNOMED CT, naudą ir bus pagrindinis švyturys diegiant ir priimant klinikinę terminologiją.“

 

 

Apsilankykite Andoros narystės puslapyje SNOMED International svetainėje, kad galėtumėte susipažinti su šalies atstovais narių forume ir Generalinėje asamblėjoje.