SNOMED CT informacinė sistema

AMA ir SNOMED International pradeda bendrą demonstracinį projektą, siekdami geresnių rezultatų ir efektyvesnių išteklių panaudojimo

 

 

Amerikos medicinos asociacija (angl. The American Medical Association, AMA) ir SNOMED International 2020 m. rugpjūčio 12 d. Čikagoje, pristatė kaip dabartinė procedūrinė terminologija (CPT®) ir SNOMED CT gali puikiai veikti kartu, norint pasiekti geresnių rezultatų ir efektyviau panaudoti išteklius visoje sveikatos sistemoje. 

 

 

Tarptautinis demonstracinis projektas AMA-SNOMED International  pabrėžia abiejų tarpusavyje sąveikaujančių terminologijų privalumus – suteikia aiškų kelią nuo klinikinės dokumentacijos iki išteklių naudojimo įžvalgų. Demonstravimo įrankis išryškins, kaip sveikatos priežiūros administratoriai gali panaudoti abu kodų rinkinius, kad ištekliai atitiktų gyventojų poreikius sudėtingose ​​klinikinėse srityse, tokiose kaip krūties vėžio diagnozė ir gydymas.

 

 

Abi šios terminologijos tarnauja tam pačiam tikslui: AMA CPT kodai yra būtini sveikatos priežiūros administravimui bei klasifikavimui Jungtinėse Amerikos valstijose, o SNOMED CT yra pasaulinis klinikinės terminologijos standartas. AMA-SNOMED International  bendradarbiavimu siekiama pagerinti CPT ir SNOMED CT terminologijų integraciją, sukuriant įrankius gydytojams, ligoninėms, tiekėjams bei kitoms suinteresuotosioms šalims, siekiant geriau organizuoti sveikatos priežiūros duomenis.

 

 

Šios bendros iniciatyvos tikslas yra suteikti sveikatos priežiūros suinteresuotiesiems subjektams galimybes išnagrinėti papildomus scenarijus, užfiksuoti naujas įžvalgas ir įvertinti, kaip suderinti terminai gali būti naudojami stiprinant priežiūrą jų sveikatos priežiūros sistemose. Dėl šios priežasties AMA ir SNOMED International ėmėsi šios bendros iniciatyvos, siekdamos sukurti demonstracinę erdvę arba „smėlio dėžę“, kur būtų galima pademonstruoti klinikinės analizės scenarijus ir juos saugiai vykdyti ateityje.

 

 

„Pagrindinis AMA dėmesys skiriamas duomenų prieigai, kad būtų galima spręsti senėjančios visuomenės iššūkius, didėjančius lėtinių ir gretutinių ligų susirgimus bei vis intensyviau apkraunamą sveikatos priežiūros personalą“, – sakė AMA vykdomasis viceprezidentas ir generalinis direktorius Jamesas Madara. „AMA bendradarbiavimas su SNOMED International palaiko perėjimą prie skaitmeninimo ir padės sveikatos priežiūros pramonei optimizuoti išteklius bei padidinti efektyvumą, nes ji siekia geresnių rezultatų pacientams, geresnės prieigos ir mažesnių išlaidų.”

 

 

„Amerikos medicinos asociacija yra vertinamas partneris ir aš džiaugiuosi, kad mes tęsiame savo santykių plėtrą nuo 2016 m., kai buvo pasirašytas mūsų pirmasis bendradarbiavimas“ – teigė SNOMED International generalinis direktorius Don Sweete. „Kita mūsų bendradarbiavimo dalis bus skirta įrodyti klinikinės analizės naudą naudojant duomenis, užkoduotus SNOMED CT, taip pat kaip SNOMED CT ir CPT integracija suteikia pagrindinę informaciją, palaikančią efektyvų ir ekonomišką sveikatos priežiūros organizacijų valdymą“.

 

 

Abi organizacijos yra pasiryžusios vienareikšmiškai keistis klinikine informacija. Kartu jie siekia patenkinti kylantį sveikatos sistemos poreikį labiau integruoti palaikant sąveiką, taip pat sveikatos ir išteklių duomenų analizę.